Pomoc prawna

_

Pomoc prawna

„Człowiek postawiony w obliczu kłopotu prawnego najczęściej nie potrafi sam go rozwiązać. Dla rozwiązania tego kłopotu potrzebuje pomocnika. Najlepszym pomocnikiem w kłopocie prawnym jest ten, kto się na prawie zna, a zarazem ten, kto posiada umiejętności praktycznego poruszania się w instytucjach owo prawo egzekwujących. W ten sposób obywatel, który ma kłopot prawny, w naturalny sposób trafia do adwokata. Rozmowa adwokata z klientem nie jest rozmową o paragrafach. Jest rozmową o kłopocie prawnym, w jakim znalazł się klient, co często przeradza się w rozmowę o życiu. W gabinecie adwokackim, ale też w pokoju widzeń aresztu śledczego lub więzienia, nierzadko dochodzi do zwierzeń, wyznawania win, dzielenia się najgłębiej skrywanymi myślami.”

J. Naumann, Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu. Komentarz, Warszawa 2012, s. 210.

Większości z nas usługi prawnicze kojarzą się z czymś bardzo drogim, zarezerwowanym dla wąskiego grona odbiorców, a pójście po poradę prawną do adwokata nierzadko stanowi ostateczność – dlatego należy walczyć z tym mitem. Usługi adwokata skierowane są przede wszystkim do Klientów indywidualnych – do każdej osoby, która zmaga się z problemem prawnym. Częstokroć już samo zasięgnięcie porady prawnej na wczesnym etapie postępowania pozwala Klientom na zaoszczędzenie czasu, nerwów i w dalszej perspektywie również niepotrzebnych kosztów. Chodzi bowiem o rozwiązywanie spraw, z którymi Klienci spotykają się na co dzień w swoim życiu prywatnym oraz zawodowym. Nasi prawnicy zapewniają Państwu indywidualne podejście do każdej sprawy, dyskrecję oraz wsparcie i pomoc, co pozwala na wypracowanie najskuteczniejszego i najkorzystniejszego rozwiązania Państwa problemu prawnego, przy jednoczesnym zniwelowaniu negatywnych odczuć jakie mogą się Państwu kojarzyć z wizytą u mecenasa. Skontaktuj się z nami celem skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia zawodowego by uniknąć skomplikowanych problemów prawnych oraz uchronić się przed ich powstaniem w przyszłości.

Czerpiąc z doświadczenia dużych firm i korporacji, mali przedsiębiorcy coraz częściej decydują na powierzenie stałej obsługi prawnej swojej firmy specjalistom – adwokatom lub radcom prawnym. Pozwala to uniknąć wielu problemów prawnych, które nierzadko wynikają z braku dostatecznej wiedzy lub nienależytego zabezpieczenia przedsiębiorcy w związku z zawieranymi transakcjami oraz w dłuższej perspektywie skutkuje zaoszczędzeniem czasu i niepotrzebnych kosztów. Pomoc prawna skierowana do przedsiębiorców obejmuje zarówno stałą bieżącą obsługę prawną firm, jak również doraźne reprezentowanie Klienta w poszczególnych sprawach, udzielanie opinii i porad prawnych. Skontaktuj się z nami celem uzyskania szczegółowej oferty kompleksowej obsługi prawnej dla swojej firmy.